PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Büyü Ne Kadar Sürer?

dynamic apnea
02-18-2009, 18:59
Bazı büyülerin ömür boyu sürmesine karşın, bazıları bir ay ya da bir yılda etkisini kaybeder. Mesela biber yakarak birinde arzu uyandırmak mümkün olabilir fakat bu geçici bir istektir. Bunun devam etmesi için bu büyüyü tekrarlamak gerekir. Buna karşın kaşık büyüsü ömür boyudur. Domuz büyüsü de yine bulunup temizlendiği anda etkisini kaybeder. Bu tür büyülerin tekrarlanması durumunda etkili olurlar. Yani büyüler ömür boyu ve kısa süreli olmak üzere ikiye ayrılırlar.

maviay
02-18-2009, 19:22
kötülüklere yapanlara allah fırsat vermesin .amin.

aysari
02-18-2009, 20:11
Karabiberle yapılan büyüler geçicidir sadece 40 gün sürüyor saymıyorlar, toz pembe günler bitince de aa neden tutmadı diye soruyorlar...Yenilenmesi lazım halbuki..

origanum
03-03-2009, 03:31
Bazıları da bir günlük ya da bir gecelik olabilecek kadar kısa etkilidir.

maviay
03-12-2009, 18:36
büyüyü büyütmek için baya emek vermek alzım:) yinede tesir ediyo demi. ben önceden yaşadığım için çok korkuyordum.şimdiyse bana büyü tesir etmez diyom gerisini allaha havale ediyom:)

hüzün
10-03-2009, 20:28
evet dendigi gibi büyüler cok uzun sürebilir yada cok az bi zmanla etkisini kaybeder Allahim büyünün her türlüsünden korusun bizi..

nobleman
10-03-2009, 20:48
bir kişiye gerçekten büyü yapılıp tutmuşsa biliniz ki,ömür boyu sorunlu demektir.kurtulamaz mı elbette kurtulabilir ama gerçek bir bilenin onu o halinden kurtarmasıyla

genghis
10-04-2009, 08:07
büyünün ömrü genelde büyücünün ömrüyle sınırlıdır. çünkü enerjisini temel olarak büyücüden alır. istisnalar olabilir ama çoğu büyü böyledir. çünkü çoğu büyü büyücünün kendi enerjisinden yer.

büyüye yeni başladığınızda yaptıklarınızın tutması da bu nedenledir. enerjiniz tazedir. sonrasında yaptığınız büyüyü iptal etmelisiniz ki sizden enerji yemeye devam etmesin.

elbette bu yolda ustalaşmak isteyenlere enerji kaynakları mevcuttur. bunların en önemlisi şüphesiz ki imajinasyonla birleştirilen nefestir. özellikle dört elementi içinize alıp muhafaza ettiğinizi imajine ederek yapacağınız enerji çalışmaları sizin daha fazla enerji kaybetmenize engel olabilir.

bunun dışında reiki ve benzeri enerji metodlarıyla enerji depolaması ve biriktirme yapabilirsiniz.

benim tavsiyem yavaş gidin. sürat felakettir.

konuya dönelim. çok az büyü etkisini bir iki aydan fazla gösterir. gösterenler büyünün kendisi değildir. örnek verelim.

diyelim ki adamın birinin başına bir iş açmaya kalktık. bir cumartesi gecesi ritüel maji yaparak satürn etkisi ile küçük bir lanet büyüsü yaptık. akabinde bir hafta sonra bu arkadaş yolda giderken ayağı kaydı, düştü ve bacağını kırdı. büyü amacına ulaşmıştır artık ve daha fazla enerji yemez, yapılması gereken iş bitmiştir.

ancak bu arkadaşın yaşadığı sorunlar daha yeni başlamıştır. bacağı kırıldığı için bir süre evde kalması gerekecektir, işinden olacaktır. belki bu nedenle ilişkileri bozulacaktır. o saatten sonra bunların olmasına sebep elbette sizin yaptığınız büyüdür. ama büyü aslında devam etmemektedir. devam eden şey bir domino etkisidir. oluşan yeni olumsuz olayları siz sadece tetiklersiniz.

büyü ne kadar sürer diye sorarken bunları hesaba katmak gerekir.

soylubakır
02-26-2011, 00:59
dynamic apnea Biber ve kaşık büyüsü hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?
genghis verdiğin bilgiler için teşekkürler

yaralıaşık
02-26-2011, 11:11
dynamic aklımdaki soruyu konu olarak açman çok sevindim.

yaralıaşık
02-26-2011, 11:15
büyünün ömrü genelde büyücünün ömrüyle sınırlıdır. çünkü enerjisini temel olarak büyücüden alır. istisnalar olabilir ama çoğu büyü böyledir. çünkü çoğu büyü büyücünün kendi enerjisinden yer.

büyüye yeni başladığınızda yaptıklarınızın tutması da bu nedenledir. enerjiniz tazedir. sonrasında yaptığınız büyüyü iptal etmelisiniz ki sizden enerji yemeye devam etmesin.

elbette bu yolda ustalaşmak isteyenlere enerji kaynakları mevcuttur. bunların en önemlisi şüphesiz ki imajinasyonla birleştirilen nefestir. özellikle dört elementi içinize alıp muhafaza ettiğinizi imajine ederek yapacağınız enerji çalışmaları sizin daha fazla enerji kaybetmenize engel olabilir.

bunun dışında reiki ve benzeri enerji metodlarıyla enerji depolaması ve biriktirme yapabilirsiniz.

benim tavsiyem yavaş gidin. sürat felakettir.

konuya dönelim. çok az büyü etkisini bir iki aydan fazla gösterir. gösterenler büyünün kendisi değildir. örnek verelim.

diyelim ki adamın birinin başına bir iş açmaya kalktık. bir cumartesi gecesi ritüel maji yaparak satürn etkisi ile küçük bir lanet büyüsü yaptık. akabinde bir hafta sonra bu arkadaş yolda giderken ayağı kaydı, düştü ve bacağını kırdı. büyü amacına ulaşmıştır artık ve daha fazla enerji yemez, yapılması gereken iş bitmiştir.

ancak bu arkadaşın yaşadığı sorunlar daha yeni başlamıştır. bacağı kırıldığı için bir süre evde kalması gerekecektir, işinden olacaktır. belki bu nedenle ilişkileri bozulacaktır. o saatten sonra bunların olmasına sebep elbette sizin yaptığınız büyüdür. ama büyü aslında devam etmemektedir. devam eden şey bir domino etkisidir. oluşan yeni olumsuz olayları siz sadece tetiklersiniz.

büyü ne kadar sürer diye sorarken bunları hesaba katmak gerekir.

çok güzel anlaşılır dilde anlatmışsınız ayrılık büyüleri ne kadar zamanda tesir eder aşk büyüleri çok merak ediyorum.