PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yılanoğulları-Ademoğulları

majisyen
01-04-2009, 19:27
ekzoterik bilgilerden öğrendiğimiz bir bilgide, yılan oğulları, ve Adem oğulları diye insanların ikiye bölündüğüdür.
Kimdir bu yılan oğulları, ve kimdir bu Adem oğulları?Bildiğiniz gibi her taşın altından Enlil ve Enki çıkıyor.
Özellikle Enki, her taşın altındadır. Ve onun oğlu Marduk, her taşın altındadır. Marduk, Mısırda RA olark hüküm
sürdü, ve ezoeterik bilgilerin çoğu Marduk kaynaklıdır.Mardukun (gezegen olarak) hikayesini artık hepiniz biliyorsunuz.
Dünyaya ilk Enki iner, daha sonra diğer Annunakiler gelir. Altın aramak ve altını işlemek, sonrada kendi gezegenlerine
transfer etmek için işlemler yapılır, bunun için bir çok inşşat, ve yerleşim yeri düzenlenir. Ama Annunakilerin bu
ağır işlerde çalışmak istememelri nedeniyle, dahi bir bilim adamı olan Enki, kızkardeşiyle birlikte (yer yüzünün
hanımı) dünyada o anda varolan bir pirimat türüyle, bir annunakinin spermlerini bir kil içinde döller
(ben sizi topraktan yarattım) ve annunaki kadınlaarın rahmine bu killeri yerleştirir, ve beklenen doğum gerçekleşir
,, ilk LULU (Adem) dünyaya gelir, ve bu işe devam ederler. Ama her defasında aynı işlemi tekrarlamak zordur,
ve verimli değildir. Bu yüzden Enki, Enlilin (kardeşinin) karşı çıkmasına rağmen, bu Luluların birbirleriyle
çiftleşerek çoğalmalarını sağlayacak genetik müdahaleyi yapar. Enkinin sembolu YILAN dır, bu gün tıpta kullanılan
bir asaya sarılı çift yılan, Enkinin semboludur. Enkinin bu müdahalesiyle, bu lulu'lar kendi aralarında çiftleşmeyi
öğrenirler ( yılan onları kandırdı, ve yasak meyveyi yediler, ayıp yerleri göründü) Bu zamandan sonra yeryüzünde
insanlar hızla çoğaldılar. Onlar yaratıcılarına benziyorlardı , (ona kendi ruhundan üfledi) çünkü onların spermleri
yle ilk varoluşları gerçekleşmişti. Ve onlar için Annunakiler Tanrılardı. Bu çoğalmadan bir çokda dişi insan meydana
geldi, ve Tevratta anlatılan, tanrılar insan kızlarını çok beğendiler, ve onlardan kendilerine eşler aldılar,
sözü gerçekleşti. Yasak olmasına rağmen, bir çok Annunaki, bu lulu kızlarıyla ilişkiye girdiler, ve onlardan çocuk
sahibi oldular. Annunakiler kendi aralarındada çoğaldılar. Zamanla genler birbirine iyice karıştı,
Annunakilerden olan çocuklar, yarı tanrılar olarak hüküm sürdüler. Ve onların soyuda zamanla tamamen karıştı.
ENKİ nin simgesi Yılandır. Ve onun soyundan gelenler, yılanoğullarıdır. Ve Adem (ilk LULU) in, annunakilerle karışma
mış, kendi aralarında çoğalmalarıyla meydana gelen grupta Adem Oğulları, yada insan oğullarıdır. Bunlar arasında
insanların zamanla tanrılara başkaldırmasıyla başlayan savaşlarda gerçekleşmiştir. Bu savaşları, ve bu savaşlardaki
İnsan Oğullarının konumunu, sümer tabletlerinin çözümlemeleriyle, Zekaria Stchinin ''İnsanlarla Tanrıların Savaş''
isimli kitabında okuyabilirsiniz.Yılan Enki, bir çok mit'te yerini aldı. Sonra şeytanlaştırıldı
(belkide yılan sembolü yüzünden) Ve bu gün ona tapanlar var, ve onu bekleyenler var. Bunlar sadece bir kaç Satanist
grup değil, ezoterik gizli örgütlerin bir çoğunda Yılan Enki gerekli saygıyı görmektedir

majisyen
12-06-2010, 21:16
konu yukarı

semih
12-07-2010, 15:13
Böyle olma ihtanaline kac kisi inaniyor doguran bir tanri ve sonra ölen bir tanri. Insanlari saptirmadan baska birsey degil. Majisyen konu icin tesekkürler.

damnable
01-17-2011, 11:36
Yılanoğulları - Ademoğulları olunca başlık , şöyle birşey düşünmüştüm.

Yılanoğulları (elbette ki sembolik/simgesel bi anlatım var burada) derken kastedilen Kabil (Caine veya Cain) 'in soyu ,

Ademoğulları derken de kastedilen Adem'in üçüncü erkek çocuğu Şit'in soyu.

Hayal kırıklığına uğradığım konu olan bu Enki , Enlil , Yaratılış vs. ile ilgili konuda ise şunu söylemeliyim ki ; insanların köle olarak yaratıldığına inanmıyorum. Evet , Enlil mitolojide insanların ölmesini isteyen bir tanrı olarak geçmekte ( insan düşmanı yani ) ve yine evet şu küçük tufan olayını planlamakta (mitolojiden söz ediyorum hala) ancak tüm bunlar , onun Tevrat'ta geçen ve kendini herşeyi bilen olarak tanımlayan sözde tanrı olduğunu göstermez.

Evet Zecheria Sitchin denen adamı biliyorum. Adam Sümerolog. Tabi ki de benim Sümerler'le ilgili ansiklopedilerden , internetten , şu veya bu yazarlı ilk çağ tarihi kitabından okuduğumdan çok daha geniş bilgiye sahip olabilir. Ama açıkçası ben Sümer Mitolojisi'nde insanın altın madenlerinde çalışmak için yaratıldığından söz edildiğine de inanmıyorum. Sümerler'in ne kadar dehşet bir toplum olduğunu bilmeyen bi araştırsın. Bu adamların inançları da böyle olamaz.

Üç katlı Ziggurat'larına bakarsak zaten görücez ki , yalnızca ortası tapınak. Alt kat eğitim verilen bir yer , en tepedeki katsa Rasathane olarak kullanılıyo. Astronomik işlerle dahi uğraşmışlar İLKÇağ'da.

Neyse sabah sabah çok konuştum. Kesiyorum sesimi. (:

Ea
01-17-2011, 12:59
Üç katlı Ziggurat'larına bakarsak zaten görücez ki , yalnızca ortası tapınak. Alt kat eğitim verilen bir yer , en tepedeki katsa Rasathane olarak kullanılıyo. Astronomik işlerle dahi uğraşmışlar İLKÇağ'da.

Neyse sabah sabah çok konuştum. Kesiyorum sesimi. (:

Az gelişmiş dünyalı adamın gezegenler arası, yıldızlar arası mesafelerle ne işi ola ki? Gezegenler arasındaki mesafeyi hesaplama gereği duydun mu mesela şimdiye kadar? Yapmaya çalışsan nasıl yapacaktın? Hiç düşündün mü?

orea
01-17-2011, 15:45
Sembollerle dolu bir hikaye bu..

İnsan oğlunun yarı tanrısal özelliğininde olduğu sembolize ediliyor..Tıpkı bir çok mitolojide insanlara aşık olan tanrıların var olduğu ve tanrılarla insanların zaman zaman çocuklarının olması gibi.. yada İsa'nın Tanrının oğlu olması..
İnsan oğlu o yüzden ikiye ayrılmıştır bu tanrısallığın farkında olan ve kuşaktan kuşağa genellikle sembollerle anlatılan bu sırları bilen, kullanan ve algıları bunları anlama yetisinde olan kişilerle bu sırları paylaşan insanlar ve bunlardan hiç bir zaman haberi olmadan yaşayıp giden insanlar..

damnable
01-18-2011, 23:40
Az gelişmiş dünyalı adamın gezegenler arası, yıldızlar arası mesafelerle ne işi ola ki? Gezegenler arasındaki mesafeyi hesaplama gereği duydun mu mesela şimdiye kadar? Yapmaya çalışsan nasıl yapacaktın? Hiç düşündün mü?

Rasathane derken orada kastettiğim şey adamların NASA'nın yaptığını yapmaları değil , mesafe hesapları da değil. Orda sözünü ettiğim şey ; Gökyüzüyle ilgileniyo olmaları. Bunu anlayamayacak ne var ki ?