PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telepati nasıl kurulur?


natilyus
01-07-2009, 19:27
Parapsikoloji Bilimi'nin araştırma sahasına giren ve Duyular Dışı Algılama yeteneklerimizden biri olan "Telepati" günlük yaşantımızda çoğunlukla kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

Duyular Dışı Algılamalarımız'ı içinde en fazla bilineni ve en yaygın olanıdır. Halk arasında "Altıncı Duyu" adı verilen bu telepati yeteneğimizden biz fark etsek de fark etmesek de yararlanırız. Az ya da çok hepimizde olan bir yetenektir. Ancak bazılarımızda bu yeteneğin, diğer insanlara nazaran çok daha gelişmiş bir durumda olduğu görülmektedir. Pratik çalışmalarla en kolay geliştirilebilecek olan yeteneklerimizin de başında yer alır.
Yunanca "tele" (uzak), "pathos" (birine ya da bir şeye karşı meydana gelen normal üstü duygusal bağ) kelimelerinin birleşiminden meydana gelmiş bir sözcüktür. Duyular dışı algılamaların belki de en yaygın ve çoğu zaman da farkında olmadan kullanılan bir çeşidine verilen addır. Düşünceler arasında doğrudan doğruya bağlantı kurulması, iki zihin veya ruh arasında imaj, fikir, sembol tarzında ortaya çıkan etki alış ve verişi diye tanımlanabilir.
Telepatik iletişimin gerçekleşmesi için en az iki kişinin olması gerekmektedir. Bu iki insandan birisi verici diğeri alıcı durumundadır. Bu iletişimde şekil, fikir, sembol olarak gönderme-alma yapılmaktadır. Deneysel olabileceği gibi kendiliğinden de ortaya çıkar. Özellikle ikinci durumda, insanlar arası sempati bağının kuvveti önemli bir unsurdur. Bu duruma en güzel örnek, anne ile çocuğu arasındaki sessiz iletişimdir. Sevgililer, yakın arkadaşlar, kardeşler, eşler arasındaki telepatik iletişim gerçekleşme yoğunluğu bakımından üst sıralarda yer almaktadır.

Telepatik iletişimin kontrollü ve deneysel olarak da birbirini tanımayan fakat telepatik yetenekleri gelişmiş süjeler tarafından uygulanması, özellikle Sovyet Rusya ve ABD'de yapılan denemelerde, insan telepati yeteneğinin ne derece verilmi yönde kullanılabileceğini göstermiştir.

Beyindeki her aktivite atom seviyesinde kimyasal bir değişime neden olur. Bunun sonucunda esiri ortama bir tür enerji dalgaları yayılır. Her enerji formunun da bir yayını vardır. Deneylerle sabit olmuştur ki telepatik iletişimde zaman ve mekan sınırı yoktur. Dolayısıyla hassas süjeler esiri ortamda yayılan enerji dalgalarını nereden olurlarsa olsunlar, hiçbir kayba uğratmadan algılayabilmektedirler.

Telepatide tespit edilen bir başka durumda zihnin bu iletişim sırasında alfa dalga boylarında yayın yapmasıdır. Özellikle vericinin derin bir konsantrasyon ve vizüalizasyon (içsel canlandırma) içinde olması gerekmektedir. Alıcı durumundaki süje için, zihnini alfa dalga boyunda yayın yapar halde getirmesi yeterlidir.

Telepati sadece insanlar için geçerli değildir. Hayvanlar ve bitkiler de bu iletişimi kullanmaktadırlar. Bunlara ait yapılmış birçok laboratuar çalışmaları bunun gerçekliğini kanıtlarken, çevremizde bulunan hayvan ve bitkilerle kurduğumuz özel yakınlıklar en doğal olaylar olarak yaşanan örneklerdir.

Telepati olayının bize getirdiği en büyük kazanç, bütün canlılar arasında beyin düzeyinde bir alışverişin olduğunu bilmemizdir. Hepimiz birbirimize bağlıyız. Hiç kimse müstakil bir varlık değildir. Hiçbir düşünce tamamen bize ait değildir. Muhakkak o düşüncenin kökeninde bize başka bir yerden intikal etmiş bazı ipuçları vardır. Biz onu üretir, büyütür ve kendi düşüncemiz sanırız. Yaşayan her varlık görünmeyen bir bilgi ağı içerisindedir, şuurlu ya da şuursuz sonsuz bir alışveriş aktivitesi içerisindedir. Bu nedenle de bir bilgi ağına aktaracağımız her bilginin kalitesinin yüksek olmasına dikkat etmeliyiz. Unutmayın: İnsan düşüncesinden de sorumludur.

cru
01-09-2009, 00:07
"İnsan düşüncesinden de sorumludur. " kesinlikle doğru. Teşekkürler.

Hurrem Sultan
11-19-2009, 19:14
Bu konuya dair çalışmalar yapıyorum ve sonuç çok güzel gerçekten:blush:

Sey Di
11-19-2009, 19:16
Telepati... Connecting People :D

ümreya
11-20-2009, 14:24
evet biri var arkadaşım o ne zaman huzursuz olsa ben çok kötü olurum..bunu hissederim ve de doğru çıkar..

RockSet
12-10-2009, 04:27
Telepati... Connecting People :D
xD xD koptum:hurhur:

periliçe
02-26-2010, 15:16
Zaten farkında olsakta olmasakta telepati yeteneğimiz var..Ama bilinç olarak kullanmak tabiki daha güzel :60:Teşekkürler..

rex
07-22-2010, 04:09
Telepati olayını çok duyuyordum, ilginç bir çalışma alanı , herkes biribiriyle düşünsel olarak bağlantılı olması çok ilginç sanırım bu yeteneği kullanabilmek için belli disiplin ve çalışma gerekiyor öyle değil mi?..Ayrıca telapatik bir güce kavuşan birisi diğerlerinin düşüncelerini okuyabilir, etki altına alabilir gibi şeyler duymuştum bunun doğruluk derecesi nedir acaba?

Hurrem Sultan
07-22-2010, 08:36
Daha çok başındayım ozaman yolun.Sadece direktif verebiliyorum şuan.Oldukçada mutlu ediyor insanı başarmak.

sigara
10-27-2010, 23:56
kendiliğinden ve aniden oluyor..en iyi ben yaparım

Fairy Wolf
01-06-2013, 20:54
Ne zaman bunu yapmaya calissam hersey iyi gidiyor ama birden karmakarisik oluyor hersey